İsraillilerin yüzde 49’u ‘ertelensin’ dedi!“Gözümüzün önünde duran tek şey var; ülkeyi kurtarmak, zafere ulaşmak. Hamas’ın üzerine cehennem ateşi yağdırıyoruz. Zaten binlerce teröristi yok ettik. Bu sadece başlangıç. Aynı zamanda kara operasyonuna da hazırlanıyoruz. Ne zaman, nasıl, ne kadar olduğunu belirtmeyeceğim.” İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bu açıklamayı birkaç gün önce yaptı. Kara harekatı olacak dedi ama tarih vermedi.

İsraillilerin yüzde 49u ertelensin dedi

Peki srail halkı bu konuda ne düşünüyor? Ülkede yapılan bir ankete göre halkın neredeyse yarısı Gazze’ye yapılacak herhangi bir kara harekatının ertelenmesini istiyor.

Sonuçlar, 200’den fazla rehineyi elinde tutan Hamas’a karşı planlanan karşı saldırının bir sonraki aşaması için desteğin azaldığını gösteriyor.

Anket Maariv gazetesinde yayınlandı. Ankete göre, ordunun derhal geniş çaplı bir kara harekatına başlaması gerekip gerekmediği sorusuna İsraillilerin yüzde 29’u evet derken, yüzde 49’u “beklemek daha iyi olur” dedi; yüzde 22’si ise kararsız olduğunu ifade etti.

İsraillilerin yüzde 49u ertelensin dedi

Gazete, sonuçların 10 Ekim’de yapılan ve büyük bir kara harekatına yüzde 65 oranında destek veren anketle tezat oluşturduğuna dikkat çekti.

İsrail ordusunun kara kuvvetleri operasyonlarını genişletiyor açıklaması yapması ve ardından Gazze’ye yönelik saldırıları artırmasına da İsraillilerin bir bölümü, özellikle de rehine yakınları tepki gösterdi.Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*