Gazze Şeridi’nde 23 günde 8 bin kişi öldü“Kimsemiz yok, Araplar değil, hiçbir Arap ülkesi yanımızda değil. Direnmekten başka şansımız yok. Sadece ekmek, su ya da yiyecek almak için kuyruklarda beklemek zorundayız. Her şey için kuyruklar var. Bu hayat mı? Bu ne kadar sürecek?”

Gazze Şeridinde 23 günde 8 bin kişi öldü

Han Yunus sakinleri bir kez daha sabaha bombardıman altında uyandı. Ülkenin güneyinde Mısır sınırına yakın olan şehre, güvende olmak için kaçanlar saldırılar altında kaldı. El Akkad ailesinin evine yapılan saldırıda 5 bina yıkıldı.

“Yandaki evde uyuyorduk ve aniden binaların çöktüğünü, taşların düştüğünü ve pencerelere çarptığını duyduk. Koşarak dışarı çıktık ve enkaz altında kadın, erkek, çocuk ve insan kalıntıları bulduk. İki çocuk şehit vardı. Allah bize yeter ama Araplar nerede? Buradaki sokaklar dar, burası bir kamp, bu yüzden tüm evler yan yana. Bir hava saldırısıyla beş bina yıkıldı, bu utanç verici.”

Gazze Şeridinde 23 günde 8 bin kişi öldü

Han Yunus’un dışında İsrail, Mısır sınırı olan Refah’a da saldırdı. Saldırılara tepki gösteren Gazzeliler, yardım isteseler de dünyanın onları yalnız bıraktığını ifade etti.

Gazze Şeridinde 23 günde 8 bin kişi öldü

 Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*