Filistinlilerin zorunlu göçü devam ediyor1 ayı geçkin süredir her an hayatlarını havadan gelen bir saldırı nedeniyle kaybedebilecekleri endişesiyle yaşıyorlar. 7 Ekim’den bu yana ağır bombardımana maruz kalan Gazzeliler, yollara döküldü. İnsanlık dışı şartlara dayanamayanlar göç etmeye başladı.

Filistinlilerin zorunlu göçü devam ediyor

“Bu yeni bir yerinden etme dalgası. Bu, Filistinliler için yeni bir nakba. Nereye sığınabiliriz? Çocuklar, kadınlar ve tüm yaştan insanlar, yüzlerce evsiz insan var. Bazıları sokakta, bazıları yerde çaresizce yatarken şehit oldu.” Ancak yolculuk da en az Gazze’de yaşamak kadar zor. “Bu zor bir durum. Bu benim oğlum, o sadece 50 günlük. Eşim ve çocuklarım benimle ve durum çok zor. Allah herkese yardım etsin. Çok yorgunuz, uzun bir yolu yürüdük, daha ne kadar yürüyeceğimizi ise bilmiyoruz.”

Filistinlilerin zorunlu göçü devam ediyor

Göç etmek zorunda kalan Gazze halkının tek isyanıysa, seslerinin duyulmaması. “Tüm Arap devletlerine, Biden’a ve tüm dünya liderlerine sesleniyoruz. Bu insanlar nereye gidecek? Gıda yok, su yok. Kızılhaç’a bize güvenli bir yer vermesi için çağrı yapıyoruz. Evlerimizi kaybettik, çocuklarımızı kaybettik. Uluslararası toplum nerede? Müslüman kardeşlerimiz nerede? Bize bakın. Biz sizin gibi Müslümanız. Biz kafir değiliz. İnsanlar nerede sığınacak? Sokaklarda, çadırlarda kalıyorlar. Biz bitmek bilmeyen bombalamalardan dolayı evimizi kaybettik. Nereye gidebiliriz?”Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*