Annesi şehir şehir dolaşıp kan topladı! 5 milyon kişi tarandı; uygun donör bulunamadı


“BİR ANNENİN UMUDU ASLA TÜKENMEZ”

“Çok fazla insana ulaştık ama bir annenin umudu asla tükenmez” diyerek inancının tam olduğunu vurgulayan Çobanoğlu, vatandaşların empati yapıp 3-5 dakikalarını ayırarak hayat ve hayatlar kurtarabileceğinin altını çizdi.

“KOYU BİR FENERBAHÇELİ”

Ares’in koyu bir Fenerbahçeli olduğunu da sözlerine ekleyen Çobanoğlu, “Henüz bir kez Fenerbahçe’nin basketbol maçına gitme şansı oldu. Kan değerleri düşük olduğu için onu tribüne sokamıyoruz ama en büyük hayallerinden bir tanesi de o tribünde maçı izlemek. Maçları televizyondan takip ediyor ve beğendiği futbolcuları söylüyor. Futbolu çok seviyor. Bir gün onlarla tanışma fırsatı bulursa çok mutlu olacak” diye konuştu.

“MAÇLARA GİTMEK İSTERDİM AMA KALABALIK VE GRİP SALGINI OLDUĞUNDAN DOLAYI GİDEMİYORUM”

Büyüyünce bilgisayar mühendisi olup çocuklara oyun hazırlamak istediğini belirten Ares ise müzik, tenis ve futbolu da çok sevdiğini söyledi. Fenerbahçe sevgisinin kendisinde çok ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Ares, “Futbolcular arasında ayrım yapamam ama lig başlamadan önce hazırlık maçlarının birinde İsmail Yüksek’in klas bir hareketi vardı, bu yüzden onu çok beğeniyorum. Maçlara gitmek isterdim ama kalabalık ve grip salgını olduğundan dolayı gidemiyorum. İnşallah bu sorunlar atlatılınca tabi ki gitmek isterim” ifadelerini kullandı.

APLASTİK ANEMİ HAKKINDA

Aplastik anemi; kan hücre üretimi ile görevli olan kök hücrelerin zarar görmesinden ya da bağışıklık sisteminin kemik iliğine saldırarak kök hücre üretimini engellemesi nedeniyle de oluşabiliyor.

Verilere göre yılda milyonda 2-4 kişiye tanı konan bu ciddi kan hastalığı, her yaş grubunda görülmekle birlikte genç erişkinlerde ise daha sık görülüyor.Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*