AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı hayatını kaybetti


AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Okmeydanı Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Baltacı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ÖMER ÇELİK: TEŞKILATIMIZ VE AİLESİNİN BAŞI SAĞOLSUN

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Baltacı’nın vefat haberini paylaştı. Çelik “İstanbul İl Kadın Kolları başkan yardımcımız Fatma Sevim Baltacı’yı geçirdiği elim trafik kazası sonucu kaybettik. Değerli yol arkadaşımızın vefatından dolayı çok üzgünüz. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Teşkilatımızın ve ailesinin başı sağolsun.” açıklamasında bulundu.

BAKAN KOCA: TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya üzerinden bir başsağlığı mesajı yayınladı. Bakan Koca şu ifadeleri kullandı: AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı Hanımefendi, il teşkilatı binası önünde geçirdiği kazanın ardından, olay yerine intikal eden ambulansta yolda hayata döndürücü müdahaleler yapılarak Okmeydanı Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesine kaldırılmış, tüm çabalara rağmen maalesef aramızdan ayrılmıştır. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve AK Parti camiamıza başsağlığı dileklerimi sunuyorum. Mekânı cennet olsun.

PROGRAMLAR İPTAL EDİLDİ

Baltacı’nın elim bir kaza sonucu hayatını kaybetmesi sonrasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından 39 ilçede eş zamanlı hane ziyaretleri gerçekleştirme programı başta olmak üzere tüm programlar iptal edildi.

FATMA SEVİM BALTACI KİMDİR?

Fatma Baltacı, 22 Ekim 1981’de İstanbul Fatih ilçesinde doğdu. Aslen Trabzon’lu olan Baltacı orta ve lise ögrenimini Eyüp Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

Meslek edinme adına Moda-Giyim-Tasarım eğitimi aldı. 2007-2014 yılları arası tekstil sektöründe Yönetici-Stilist olarak çalıştı. Sonrasında İlahiyat fakültesine başladı.

Siyasi hayatına 2015 yılında Fatih İlçe Kadın Kolları Ar-Ge Birim başkanlığı ile başlayıp 2016-2023 yılları arası İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ile ara vermeden devam etti.

İl yönetim kurulu üyesi olarak teşkilatın çeşitli komisyon ve birimlerinde görev aldı. (Teşkilat komisyonu, Ar-Ge, Tantım Medya, Shib-AK bülten sorumluluğu, Siyaset Akademisi eğitimi, İl kadın kolları İnsan Hakları Birim Başkanlığı)

Baltacı, son olarak Sekreterya Birim başkanlığı görevini yürütüyordu. İstinye Üniversitesi Adalet 2. Sınıf öğrencisi olan Baltacı, evliydi. Baltacı İngilizce ve Arapça biliyordu.Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*